Lineseat  poskytuje podporu:

1) mechanickou

Tvar, tvrdost a výběr materiálu dává LS unikátní vlastnosti. LS umožňuje pánvi dostatečný pohyb, ale zároveň čitelně vymezuje hranice ve všech směrech. Přílišné podsazení, vysazení či stranový posun je téměř vyloučený. To vede k centraci pánve.

2) informační

Pevný, stabilní a velmi konkrétní vjem ze sedu přináší do mozku dostatek jasných informací. Výsledkem je aktivní sed, který neunavuje.

Lineseat oceníte při řízení v autě. Propojení hrudníku s pánví  a aktivace trupového válce je opravdu snadná. Úplně jinak, nezkresleně, cítíte podvozek svého automobilu. Stranovou oporu oceníte v zatáčkách, zvýší se tak předpoklady pro bezpečnou i sportovní jízdu.

3) stimulační

Pomůcka je konstruována tak, aby se mohla používat dlouhodobě. Součástí jsou však i pružné části, které působí na aktivaci dna pánevního, hlubších vrstev břišních a zádových svalů a bránici. Je dobré to respektovat a postupně trénovat.

Lineseat můžeme používat v režimu

1) Stimulačním

LS používáme v krátkodobých intervalech (30s – 5min), opakujeme každých 30min až 2 hodinách.

Vhodné pro nácvik a budování funkčního sedu.

 

2) Kontinuálním

LS používáme 20 min a více

Příklad – profesionální řidič může hodinu jet s LS a hodinu bez LS

Vhodné pro rozvíjení a posílení funkčního sedu.

 

3) Tréninkovém

LS používáme k posilování především svalů břicha, zad, dna pánevního ….

Příklad – řidička, při čekání v koloně, opřením paží o volant, dosáhne vytažení páteře. Nutné nacvičit pod dohledem terapeuta.

Vhodné pro zkušené uživatele s již funkčním sedem.

Trupový válec tzv. CORE tvoří hlubší tvary břicha, zad, bránice a dna pánevního. Jeho funkce je důležitá nejen pro posturalitu (správné nesení těla – ne držení), tak i pro volné dýchání. Tato nezávislá funkce umožní volný dech, který nadnáší a nezvyšuje napětí. Dech a Core systém jsou na sobě nezávislé, ale navzájem ovlivňují kvalitu jeden druhého.